Yurtdışına gitmeden önce dikkat edilmesi gerekenler

yurtdisina-gitmeden-once-dikkat-edilmesi-gerekenler-1453735491.jpg

Uçakla yurt dışına gitmeden önce dikkat edilmesi gereken noktaları biliyor musunuz? Kurban Bayramı dönemini yurt dışında geçirmeyi düşünüyorsanız, hayatınızı kolaylaştıracak ipuçları işte tam burada:

Bayram döneminde havalimanları son derece kalabalık bir trafiğe sahip oluyor. Bu yüzden havaalanı için planladığınız saatten en az bir saat daha önce evden çıkmaya çalışın.

Bavulunuzu oluşturmadan önce, gideceğiniz şehirlerin gün gün hava durumuna internet üzerinden göz atın.

Sizin için önemli olan ilaçları yanınıza almayı unutmayın. Ayrıca ilaçlarınızın ismini değil, ilacın etken maddesini ve kaç mg olduğunu da not edin. Zira eczaneye gittiğinizde bütün ilaçların isimlerinin değişik olduğunu görebilirsiniz.

Yurt dışında yaşanan en büyük sıkıntılardan biri de internet ve telefon görüşmelerinde yaşanmakta. Çıkmadan önce paketinizin yurt dışına açık olup olmadığını kontrol edin ve hattınıza uygun bir yurt dışı paketi satın alın.

Kredi kartı kullanıyorsanız, kartınızın size sağlamış olduğu hizmetlerin içinde, yurt dışında concierge hizmetleri olup olmadığını kontrol edin. Kim bilir, belki de akşam yemeği rezervasyonu veya konser bileti alımı gibi konularda size destek olabilirler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir