Yurtdışı Tatilinizi Daha Keyifli Hale Getirmenin Yolları

fb-yurtdisi-tatil-keyifli

Yurt dışı turları, size keşfedecek çok sayıda şey sunuyor: yeni bir ülke, farklı bir kültür, değişik yaşam alışkanlıkları… Tüm bunlar, aynı zamanda tatilinizi unutulmaz kılan şeyler arasında yer alıyor. Yurt dışı tatillerinizi daha keyifli hale getirip, unutulmayacak hatıralara dönüştürmeniz ise basit birkaç hususa dikkat etmeniz halinde kolayca mümkün oluyor. Peki, nedir bu hususlar? Yurt dışı turu yapılırken nelere dikkat edilmeli, neler planlanmalı? Sizler için küçük bir liste hazırladık; tatil sürenizi nasıl daha verimli ve keyifli hale getirebileceğinizin ipuçlarını paylaşıyoruz.

Yurt dışı Tatili Sırasında Dikkat Edilecekler

Planlama Yapın: Yurt dışı turları için önceden planlama yapmak, dikkat etmeniz gereken belki de en önemli husus. Gayet basit bir kural olmasına rağmen, çoğunlukla unutuluyor. Tatil süreniz kısıtlı, bu nedenle her anını dolu dolu geçirmenin yolu önceden plan yapmaktan geçiyor. Plansızlık, özellikle şehir turlarından keyif alamamanıza neden oluyor. İçinde bulunduğunuz şehir size keşfedecek çok sayıda şey sunsa da, bunların ne olduğunu bilmiyorsanız veya hangilerinin görmeye değer olduğuna karar vermemişseniz, seçenekler arasında kaybolup gidiyorsunuz. Bir şehre veya ülkeye gitmeden önce plan yapmak son derece kolay bir iş, internet üzerinde bu amaçla kullanabileceğiniz sayısız kaynak bulunuyor. Café Tur’un da bu konuda size ipuçları sunduğunu unutmayın. Her bir yurt dışı turu sayfamız, başka yerde bulamayacağınız tavsiyeler içeriyor.

Yerel Lezzetleri Tadın: Bir şehrin keyfi, sadece mimari eserlerine ve tarihine tanıklık ederek çıkmıyor. Damak tadınızı unutmamak, her ziyaretinizi unutulmaz kılacak unsurlar arasında yer alıyor. Her bir yurt dışı turu, sizi aynı zamanda değişik bir mutfak kültürü ile tanıştırıyor. Fransa turu Eyfel Kulesi’nden ibaret değil; boeuf bourguignon denemek de gerekiyor. İtalya Turu sırasında sadece Pisa Kulesi’ni görüp dönmek olmaz; tam buğday ekmeği eşliğinde caponata yemezseniz, tatilinizin bir yönü hep eksik kalıyor. Yurt dışı turu sırasında damak zevkinizi unutmamak, tatilinizden aldığınız keyfi ikiye katlıyor.

Yerel Halk İle Kaynaşın: Ziyaret edilen ülkeye kocaman bir müze gibi yaklaşıp, yerel halkı da bu kapsama dâhil etmek, “acemi gezginlerin” sıklıkla yaptığı bir hata. Bir şehri tanımanın yolu, onunla bütünleşmekten geçiyor. Bütünleşmek için de, yerel halk ile kuracağınız ilişkiler büyük önem taşıyor. Korkmayın ve çekinmeyin. Hiç kimse, turist olduğunuz için size kötü davranmıyor. Kibar olduktan sonra, bazen basit bir “merhaba” demek bile, saatler sürecek bir sohbeti başlatabiliyor. Unutmayın; içinde yaşayan insanları tanımak, bir şehri anlamanın en kolay ve en hızlı yolu. Yerel halk ile kaynaşmanız tatilinizi daha keyifli hale getirdiği gibi, bazen on yıllar boyunca devam edecek dostlukları da başlatıyor.

Sosyal Aktivitelere Katılın: Biliyoruz, daha o sabah opera binasını dolaştınız ve müze ziyaretleri yaptınız. Peki, aynı binalarda sergilenen bale gösterilerinden ve sergilerden haberdar mısınız? Turizm amacıyla yaptığınız ziyaretler ile sosyal etkinlik ziyaretlerini birbirinden ayırmanız ve ikisini de önem vermeniz, tatilinizden alacağınız keyfi artırıyor. Orada yaşayan kişiler gibi düzenlenen sosyal etkinliklere katılmanız, hem şehri daha iyi tanımanızı ve hem de çok farklı yönlerini görmenizi sağlıyor. Sosyal etkinlikleri ihmal etmeyin. Broadway’i ziyaret etmek, Broadway’de sahnelenen bir müzikali izlemek anlamına gelmiyor.

Café Tur’u Tercih Edin: Bizim için yurt dışı turları sadece tatil paketlerinden ibaret değil. Her bir ziyaretinizin unutulmaz bir hatıraya dönüşmesi için uğraşıyor ve tur programlarımızı da buna uygun şekilde düzenliyoruz. Diğer bir deyişle, rotanız neresi olursa olsun gittiğiniz yeri her yönüyle keşfetmeniz için çalışıyoruz. Bu nedenle yurt dışı turları için Café Tur’u tercih etmek, tatilinizden aldığınız keyfi artıran hususlar arasında yer alıyor.

Café Tur’ un tur fırsatlarını incelemek için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

http://www.cafetur.com/tatil-firsatlari

Bir önceki yazımız Kurban Bayramı Erken Rezervasyon Turları yazımızı okumak için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

Kurban Bayramı Erken Rezervasyon Turları

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir