Yılbaşı en iyi nerede kutlanır?

yilbasi-en-iyi-nerede-kutlanir-1453735535.jpg

Bize soracak olursanız bu konuda hiç susamayabiliriz. Dünyanın hemen her köşesinde bizi büyüleyen bir şeyler var. Öte yandan sizin için bir “en iyiler” listesi hazırlamayı başarabildik. Bu yılbaşı için düşünebileceğiniz veya gelecek seneler için aklınızda bulundurmak isteyeceğiniz bu noktalar yılbaşının en ama en iyi yeri…

KİEV

Büyülü Kiev tarihin, mimarinin, sanatın en güzel örneklerini bulunduran, Ukrayna’nın belki de en güzel şehirlerinden biri. Kiev, hayranlıkla gezeceğiniz müzelere, yemyeşil parklara, sonu gelmeyen bir yeşil doğaya sahip olan büyüleyici bir şehir. Tarih kokan caddelerinde bol bol fotoğraf çektirin, sokak müzisyenlerinden harikulade konserler dinleyin, eski köprülerinden geçerek, yeşil doğanın keyfini çıkarın ve güneş batarken şehrin atmosferini hayranlıkla içinize çekin… Bu şehirde sıkılmak veya yapacak şey bulamamak imkansız!

DUBAİ

İnsanoğlunun elinden çıkıp çıkabilecek en lüks, en şatafatlı ve en görkemli şehir diyebiliriz Dubai için. Herkesin kendinden bir şeyler bulabileceği bu zengin şehir, kışa kısa bir ara vermek için de ideal bir adres. İçinde kayak pisti bile olan alışveriş merkezlerinde yok yok. Öte yandan mükemmel restoranları, birbirinden ilginç mimariye sahip otelleri, Disney’i kıskandıracak su parkları ile bu şehir hem arkadaşlarla, hem de ailece çıkılacak tatiller için son derece uygun bir alternatif!

PARIS

Paris için bilmiyoruz bir şey dememize gerek var mı? Cevaplarınızda C şıkkı ağırlıktaysa bu bahar romantik, tutkulu ve sihirli bir atmosfere ihtiyacınız var demek. Bir ressamın elinden çıkmışçasına şık sokaklarında doyasıya gezin, Eyfel Kulesi’nin karşısında kruvasanlarınızı atıştırın, Louvre Müzesi’ni ve Versaille Sarayı’nı gezin, dünyanın en iyi bistrolarında, en iyi şarapları yudumlayın… Paris yapacak o kadar çok şey vadediyor ki, seyahatiniz kaç gün sürerse sürsün, mutlaka az geleceğini şimdiden söyleyebiliriz.

BEYRUT

Beyrut için her gidenin ortak bir kanısı var ki, o da tartışmasız dünyanın en güzel şehirlerinden biri olduğu yönünde. Bir batı şehrinden ayırt edilemeyecek kadar Avrupai, öte yandan mistik Doğu kültürünün izleri her yerde… Lüks mağazalar, sepya tonunda binalar, inanılmaz bir gece hayatı ve camiler, kiliseler, müzeler hepsi bu şehirde. Üstelik gastronomik açıdan en başarılı mutfaklardan biri sayılan Lübnan mutfağını gözünüz kapalı deneyebilir, birbirinden leziz mezelerinde kendinizi kaybedebilirsiniz. Bu şehre gönül vermemek gerçekten imkansız!

SARAYBOSNA

Saraybosna, yemyeşil doğası, camileri ve kiliseleri ile son derece sıradışı bir gezi vadediyor. Modern ve tarihi yapısı sayesinde bu kentin sokaklarında dolaşırken kendinizi binlerce farklı şehirde geziyormuşsunuz hissini yaşayacaksınız. Başçarşı’nın etrafındaki camiler ve medreselerle Osmanlı Dönemi’ni hissederken, katedral ve kiliseleri gezerken Avrupa kültürünün izlerini görebilirsiniz. Yeni yerleşim bölgelerinde ise modern alışveriş merkezleri, kafeler, barlar ve gece kulüpleriyle hoş zaman geçireceğiniz bir kent Saraybosna. 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir