Yılbaşı Belgrad’da nerede kutlanır?

yilbasi-belgradda-nerede-kutlanir-1453735518.jpg

Belgrad’da yeni yılı kutlamak anlamında hiç zorlanacağınızı sanmıyoruz. Zira Belgrad’ın gece hayatı hem Balkanlar’da, hem de Avrupa’da hatırı sayılır bir üne sahip. 2009 yılında gezginler tarafından “Avrupa’nın en iyi gece partileri kenti” seçilen Belgrad’ın Mavna Bölgesi’nde, gece hayatını sevenlerin ilgisini çekecek kalitede birçok mekan bulunmakta.

Belgrad gece hayatını farklı kılan ayrıntılardan bir diğeri de Tuna ve Sava Nehirleri üzerinde hizmet veren yüzer gece kulüpleri. Yılbaşı akşamını bu yüzen kulüplerde veya şehrin ünlü barlarında kutlama yaparak kutlayabilirsiniz. Ya da pek çok insan gibi eski şehir merkezi sokaklarında yeni yıl için geri sayım yapma seçeneğiniz her zaman mevcut.

20/44 Club
Belgrad’ın harita koordinatlarından esinlenilerek ismi koyulan 20/44 Club, şehrin gece hayatının nabzını tutan, eğlencenin hiç bitmediği, popüler bir gece kulübüdür.

Adres: Savski Kej bb, Novi Beograd, Belgrad, Sırbistan

Tel: +381 64 244 80 13

Club Plastic
Belgrad gece hayatının ve benzersiz müzik partilerinin merkezi olan Club Plastic, şehrin en iyi dans kulüplerinden biridir. Özellikle gençlerin rağbet gösterdiği kulüpte birbirinden kaliteli içki ve kokteyller tadabilirsiniz.

Adres: Ugao Takovske i Dalmatinske, 11000 Belgrad

Tel: +381 64 640 39 56

Povetarac
Povetarac, Belgrad gece hayatının yeni trendlerinden biri olan yüzen barlardan en gözdesidir. Disko olarak restore edilen eski bir teknede hizmet veren Povetarac’da, R&B ve tekno tarzı müzikler eşliğinde sabahın ilk ışıklarına kadar gönlünüzce eğlenebilirsiniz.

Adres: Brodarska bb, Belgrad, Sırbistan

Tel: 064 08 52 933

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir