Vizesiz Turlar

Vizesiz_Turlar_blog

Vizesiz Turlar

Yurt dışında tatile çıkmak güzel olsa da, tüm keyfinizi kaçırabilecek ‘ufak’ bir sıkıntı var; vize problemi. Hepimizin bildiği gibi, bazı ülkelere vize almak bazen deveye hendek atlatmaktan farksız oluyor. Banka hesap dökümleri, tapu kayıtları, maaş bordroları… Üç günlük bir tatil için bile otuz farklı evrak toparlamanız gerekiyor! Üstelik buna rağmen vize alıp alamayacağınız konusu hep muallakta kalıyor… Eh, her ülke için bu sıkıntılara katlanmak zorunda değilsiniz. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize istemeyen ülkeler de bulunuyor! Bu ülkeleri sadece pasaportunuzla ziyaret etmeniz mümkün olduğu için, hafta sonu kaçamakları için de uygun yerler. Cuma akşamı aklınıza eserse, Cumartesi sabahı başka bir ülkede uyanmanız mümkün oluyor! Peki, vizesiz turlar arasında en uygunları hangisi? Café Tur, vizesiz yurt dışı turları bakımından hangi destinasyonları öneriyor? Sizin için hazırladığımız bu liste, vizesiz gidilebilecek ülkeler hakkında bir fikir sahibi olmanızı sağlıyor.

Vizesiz Yurt Dışı Turlar

saraybosna

Saraybosna Turu: İç savaşın yaralarını sarmayı başaran Saraybosna; bugün huzurlu ve keyifli bir kültür turu denince akla ilk gelen şehirlerden biri. Saraybosna, yüzlerce yıllık bir tarihin etkileyici doğal güzelliklerle bir arada olduğu bir şehir ve her sokağı nefes kesen bir manzara sunuyor. Kültür mozaiği tanımına belki de en çok burası uyuyor; zira bir sokağında kiliseler mevcutken, hemen yan sokağında Osmanlı zamanından kalma bir camiye rastlanabiliyor. Başçarşı, Gazi Hüsrev Bey Camii ve Medjugorje Kilisesi, görmenizi tavsiye ettiğimiz yerler arasında.

Saraybosna turları için tıklayın

khoa-lak

Khao Lak Turu: Kabul ediyoruz, ismi biraz tuhaf ancak Khao Lak, isim gibi ayrıntılara takılmayacağınız kadar güzel görünüyor! Meşhur Phuket adasına bağlı bir bölge burası ve Tayland’da yer alıyor. Adanın geri kalanından devasa bir dağ ile ayrıldığından, bakir kalmayı başarmış bulunuyor. Bir dizi küçük köyden oluşan Khao Lak bölgesi, büyüleyici güzellikte sahiller, bakir yağmur ormanları ve sıcakkanlı bir halk barındırıyor. Huzurlu bir deniz-kum-güneş tatili istiyorsanız, Khao Lak buna en uygun yerlerden biri. Patong Plajı, Khao Sok Milli Parkı ve Bang Pae Şelalesi, görmenizi tavsiye ettiğimiz yerler arasında.

seyseller2

Seyşeller Turu: Seyşeller, ‘dünyadaki cennet’ olarak tanımlanan bir yer ve tablo güzelliğindeki sahillerine tek bir bakış atmanız bile, bu tanımın doğru olduğunu anlamanızı sağlıyor. Turkuaz rengi, kristal berraklığında bir deniz ve palmiye ağaçları ile kaplı, beyaz kumlardan oluşan bir sahil… Seyşeller, her biri tropik bir cennet olan çok sayıda ada içeriyor. Yüzmek, güneşlenmek, su sporlarını denemek ve scuba dalışı yapmak için belki de dünyanın en uygun yeri burası. Üstelik kimse tarafından rahatsız edilmeniz de söz konusu olmuyor. Mercan adaları turu yapmanızı ve Morne Seychellois Milli Parkı’nda bir geziye çıkmanızı tavsiye ediyoruz.

Seyşeller turları için tıklayın

kiev

Kiev Turu: Binlerce yıllık bir kültürün izlerini taşıyan Kiev, pek çok açıdan eşsiz bir şehir. Slav kültür mirasını halen kaybetmediği gibi, Sovyet Rusya döneminden kalan mirası da halen gururla taşıyor. Sabah vakti bir kültür turuna çıkmak, akşam karanlığı çöktüğünde ise hareketli bir gece yaşamının içine girmek istiyorsanız doğru yerdesiniz, zira Kiev ikisini de sunuyor. Çernobil Müzesi, Pechersk Lavra Manastırı ve St. Sophia Katedrali, muhakkak görmenizi tavsiye ettiğimiz yerler arasında. Gezmek, eğlenmek ve alışveriş için Kiev Şehir Meydanı’nı gezmeniz gerekiyor.

Uygun Fiyatlı Vizesiz Yurt Dışı Tur Fırsatları

Vizesiz turlar seçeneklerimiz elbette bunlarla sınırlı değil, daha pek çok destinasyon Café Tur güvencesiyle sizi bekliyor. Vizesiz yurt dışı turlar için tıklayın, karar verdikten saatler sonra bir uçağa atlamanızı mümkün kılıyor ve hedefiniz neresi olursa olsun oraya ulaşmanız için en uygun fırsatları Café Tur sunuyor. Siz karar verin yeter, hayallerinizdeki tatili yaşamanız için müşteri temsilcilerimiz telefonlarınızı bekliyor.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir