Vizesiz Gidilebilecek Yurt Dışı Turlar

Vizesiz_gidilebilecek_blog

Yurt dışı turlar, keşfedecek sayısız ülke ve onlarca farklı kültüre tanıklık etme imkânı sunuyor. Ancak yola çıkmadan önce aşmanız gereken ‘engellerden’ biri de, ne yazık ki vize zorunluluğu. Eğer gidilecek ülke, Türkiye vatandaşlarına vize uyguluyorsa yurt dışı hazırlıkları uzuyor ve kapsamı da genişliyor. Bazı ülkelerden vize almak ise bildiğiniz üzere gezginleri oldukça terletebiliyor! Peki, mecbur muyuz bu vizeye? Vizesiz gidilebilecek yurt dışı turlar yok mu? Olmaz mı! Yurt dışı tatil planınızı yaparken vize istemeyen ülkeler arasından tercih yapmanız hem işinizi kolaylaştırıyor ve hem de sıkıntılı bir bürokratik süreçten kurtulmanızı sağlıyor. Sizler için hazırladığımız vizesiz gidilebilecek ülkeler listesi, Café Tur’un sunduğu en popüler destinasyonları içeriyor.

Vizesiz Gidilebilecek Ülkeler ve Yurt Dışı Turlar

Odessa Turu: Ukrayna, Türk vatandaşlarından vize istemeyen ülkelerin başında geliyor. Odessa ise Ukrayna’nın kültür başkenti olarak biliniyor ve etkileyici bir lakabı da var; Karadeniz’in İncisi! Kültür turları isteyenler için en uygun destinasyonlardan biri olan Odessa, çok kültürlü yapısı, sıcakkanlı insanları ve sayısız uygarlığa hizmet etmiş geçmişi ile dikkat çekiyor. Opera binalarından yeraltı mezarlıklarına, Aşıklar Köprüsü’nden bale gösterilerine kadar Odessa, kelimenin tam anlamıyla rüya gibi bir tatil sunuyor. Tavsiyemiz, kış mevsiminde ziyaret edip şehrin büyüleyici manzarasına şahit olmanız!

İncelemek İçin Tıklayın: http://www.cafetur.com/odessa-turlari

Koh Samui Turu: Tropik bir adada vize derdiyle uğraşmadan keyifli bir tatil yapmak istiyorsanız, Koh Samui en uygun adreslerden biri. Bu küçük ada, turist memnuniyetini hedefleyen hizmet anlayışıyla siz ne istiyorsanız onu barındırıyor. Büyüleyici güzellikte kumsallar, kadim tapınaklar, hareketli bir gece hayatı, indirimli alışveriş fırsatları… Tayland ve Asya kültürünün simgelerinden biri olan Koh Samui, dünyanın en popüler turizm cennetlerinden biri. Bu egzotik ada, keşfedecek çok şey barındırıyor.

İncelemek İçin Tıklayın: http://www.cafetur.com/koh-samui-turlari

Mahe Adası Turu: Hazır tropikal cennetlerden bahsetmişken, Seyşeller’e değinmemek olmaz. Seyşeller’in en güzel adalarından biri olan Mahe, beyaz kumlar ile turkuaz rengi denizin bir araya geldiği bakir bir cennet. Her yeri kartpostal güzelliğindeki manzaralar ile dolu olan Mahe, tüm gün palmiye ağaçlarının gölgesi altında dinlenmenizi, kristal berraklığındaki sularda yüzmenizi ve kelimenin tam anlamıyla huzurlu bir tatil yapmanızı sağlıyor. Ada tatili denince akla ilk gelen yerlerden biri olan Mahe, tatil anlayışınızı değiştirecek kadar farklı bir deneyim vaat ediyor.

İncelemek İçin Tıklayın: http://www.cafetur.com/seyseller-turlari

Belgrad Turu: Çok uzaklara gitmeye gerek yok, Avrupa turu bana yeter diyorsanız, size önerebileceğimiz en uygun destinasyonlardan biri de Belgrad. ‘Beyaz Şehir’ olarak bilinen Belgrad, etkileyici geçmişi ile keşfedilmeyi bekliyor. Osmanlı İmparatorluğu’nun izlerini halen görebileceğiniz bu şehir, Roma İmparatorluğu’ndan Avusturyalılara, Almanlardan Bulgarlara kadar çok sayıda uygarlığın eserlerini barındırıyor. Festival döneminde ziyaret etmenizi tavsiye ederiz, zira şehirde film, tiyatro, yaz, müzik, kitap ve bira festivali gibi sayısız etkinlik düzenleniyor.

Kıbrıs Turu: Vizesiz turlardan bahsedip yavru vatana değinmemek olmaz. Akdeniz’in en güzel adalarından biri olan Kıbrıs, her zevke hitap eden yapısıyla en popüler turizm bölgeleri arasında

İncelemek İçin Tıklayın: http://www.cafetur.com/kibris-turlari

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir