Vizesiz Avrupa Turları

vizesiz-fb-post

Avrupa turları seçeneklerimizin her biri, keşfedecek farklı bir kültür ve değişik bir tatil deneyimi vaat ediyor. Avrupa sadece ‘ünlü’ şehirlerden ibaret değil, her köşesinde binlerce yıllık bir kültür mirasının izleri görülebiliyor. Üstelik ziyaret edeceğiniz şehri doğru seçerseniz, vize gibi teknik ayrıntılarla uğraşmanıza da gerek kalmıyor! Vize işlemleri, yurt dışına çıkanların en büyük sorunlarından biri ve kimi zaman tatil tercihlerini dahi değiştirmek zorunda bırakıyor. Oysa vizesiz Avrupa turları böyle bir problem yaşatmıyor; akşam karar verip sabaha yola çıkmanız mümkün oluyor! Peki, vizesiz Avrupa turları içinde hangi ülke ve şehirleri görmeli? Hangi destinasyonlar en güzel tatil deneyimlerini barındırıyor? Sizin için hazırladığımız listemiz, bu konuda ipuçları veriyor. Hazırsanız pasaportunuzu alın yeter, geri kalanı Café Tur müşteri temsilcileri hallediyor!

Vize İstenmeyen Avrupa Turları

Belgrad Turu                     : Belgrad, çok kültürlü bir Avrupa şehrini ziyaret etmek isteyenler için en uygun seçeneklerden biri. Bu şehrin geçmişi binlerce yıl öncesine uzanıyor ve birbirinden farklı sayısız uygarlığa ev sahipliği yapmış bulunuyor. Osmanlı İmparatorluğu da bunlardan biri, nitekim şehrin her köşesinde bunun izleri görülebiliyor. Belgrad, keyifli bir kültür turu için oldukça uygun bir seçim zira şehrin her sokağı keşfedecek ayrı bir şey sunuyor. Alışveriş ve eğlence derseniz onlar da var; Belgrad, her tatil zevkine hitap etmeyi başarıyor.  Kalemegdan Kalesi, St. Sava Kilisesi, Avala Kulesi ve Saborna Kilisesi, görmenizi tavsiye ettiğimiz yerler arasında. Riblji Paprikaš’ın tadına bakıp, guarana içmeden geri dönmeyin!

http://www.cafetur.com/belgrad-turlari

Kiev Turu                            : İş hem vizesiz Avrupa turu hem de kültür turuna geldiğinde, Kiev en uygun seçeneklerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Üstelik uçuş süresi o kadar kısa ki, tatil sürenizi yolda geçirmek zorunda da kalmıyorsunuz. Slav kültür mirasının en güzel temsilcilerinden biri olan Kiev, hareketli gece hayatı ile de tanınıyor. Bağımsızlık Meydanı üzerinde bir yürüyüşe çıkmanızı ve Çernobil Müzesi ziyareti yapmanızı öneririz. Hevesli maceracılar için, bizzat Çernobil’in içinde dolaşabileceğiniz özel turlar dahi bulunuyor. Pechersk Lavra Manastırı, Zoloti Vorota ve Mikro Minyatür Müzesi, ziyaret etmeniz gereken diğer yerler arasında. Kiev Tavuğu yiyip, yöresel şaraplardan tatmayı da unutmayın!

http://www.cafetur.com/kiev-turlari

Saraybosna Turu             : Balkanların Kudüs’ü olarak bilinen Saraybosna, tablo güzelliğinde bir şehir. Tek bir sokak üzerinde tüm dinlerin ibadethanelerini aynı anda barındırması nedeniyle bu unvanı taşıyor. Kültür mirasına sahip çıkan bir şehir Saraybosna ve modern mimari yapılar ile tarihi anıtları mükemmel bir şekilde bir araya getiriyor. Bir sokağında Osmanlı İmparatorluğu’nun izleri, diğer sokağında ise Viktorya dönemi Avrupa kültürünün anıtları görülebiliyor. Bu yönüyle, çok kültürlü Avrupa şehirlerinin arasına giriyor ve her köşesinde de keşfedecek farklı bir şey sunuyor. Hareketli gece hayatı da bunlardan biri Saraybosna’da eğlence, sabahın ilk saatlerine kadar sürüyor. Gazi Hüsrev Bey Camii, Medjugorje Kilisesi ve Mostar Köprüsü, görmenizi tavsiye ettiğimiz yerler arasında. Meşhur Boşnak böreğini ise muhakkak denemenizi öneriyoruz.

http://www.cafetur.com/saraybosna-turlari

Odessa Turu                      : Karadeniz’in kenarında bir inci gibi parlayan Odessa, hem Slav ve hem de Sovyet Rusya kültürünü bir arada görmek isteyenler için mükemmel bir seçenek. Odessa’nın neredeyse her mahallesi, bir opera veya tiyatro binası barındırıyor. Sanatın en çok önemsendiği Doğru Avrupa şehirlerinden biri burası, nitekim dünyanın en güzel opera binalarından biri de Odessa’da bulunuyor. Sergilenen gösterilerden birini muhakkak izlemenizi tavsiye ederiz. Primorsky Bulvarı, Yeraltı mezarlıkları ve Potemkin merdivenleri, görmenizi önerdiğimiz yerler arasında. Meşhur Rozmarin lokantasında babushka ile kompot yemeyi unutmayın!

http://www.cafetur.com/odessa-turlari

 

Diğer bütün vizesiz turları incelemek için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

http://www.cafetur.com/vizesiz-turlar

Comments 1

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir