St. Moritz’de yapılacak 7 mükemmel şey

st-moritzde-yapilacak-7-mukemmel-sey-1453735507.jpg

St. Mortiz’de geçirdiğiniz vakit boyunca mutlaka yapmanız gereken yedi şeyi sizler için bir araya getirdik. Eğer hepsini yapmaya vakit bulamazsanız, merak etmeyin bunun için tekrar geleceğinize eminiz.

1. St. Moritz Gölü’nde kürek çekin
Sabah saatlerinde kürek çekenleri görünce, kendinizi bir sonraki gün göle doğru gitmekten alamayacağınızı biliyoruz. Bu eski su sporu St. Moritz’in sıra dışı doğası sayesinde harika bir deneyime dönüşüyor. Her bir kürek çekişiyle birlikte, sessizliğin ortasında güneşin yükselişini izlemenin tadı hiçbir şeyle karşılaştırılamaz.

2. Segantini Müzesi’ni ziyaret edin
Alp Dağları’nda yetişen ünlü ressam Segantini’nin eserlerini izlemek, hızla geçen bir kayak gününe iyi bir mola olacaktır. 1858-1899 yılları arasında yaşamış olan Segantini gerçekçi sembolizm akımının en ünlü temsilcilerinden biriydi. Onun Alpler konulu resimlerinden çok etkileneceğinize eminiz.

3. Engadin cevizli tartını deneyin
Cennetten çıkma bir lezzetle tanışmaya hazır olun. Kasabalıların on yıllardır geliştirdikleri bu tarif muhteşem bir lezzet bombası. Karamel, krema ve çıtır cevizlerin kusursuz uyumundan oluşan bu tartı pek çok pastanede bulabilirsiniz.

4. Bernina Express’i ile İtalya’yı ziyaret edin
Bir taşla iki kuş diye buna denir. Sizi 2.253 metre yüksekliğindeki Bernina Geçiti’nden geçirecek olan Bernina Express treni, mükemmel bir göz ziyafeti çekmenizi sağlayacak. Buzullar, Alp vadileri ve zirveleri izleyerek ulaşacağınız İtalya’da güzel bir gün geçirebilirsiniz.

5. Gece kaymaya ne dersiniz?
Bilen bilir, gece kaymak kesinlikle eşi benzeri olmayan bir deneyimdir. St. Moritz bu macerayı yaşayabileceğiniz nadir yerlerden biri. Her Cuma gece 02:00’ye kadar İsviçre’nin en uzun pistinde (4,2 km) saatler boyunca kayabilir, kayak yaparken ay ışığının kara yansımasını seyredebilirsiniz.

6. Yerel mimariyi keşfe çıkın
St. Moritz kendine özgü bir mimariye sahip küçük ve şirin bir merkez. Bir diğer özelliği ise İsviçre’nin en ilginç ve yaratıcı yapılarına ev sahipliği yapması. 1928 ve 1948 Kış Olimpiyatlarının düzenlendiği merkezde olimpiyatlar nedeniyle yapılan yaratıcı mimari örnekleri keşfetmek için bir öğleden sonranızı sokaklar arasında geçirebilirsiniz.

7. Muottas Muragl’a tırmanın ve manzaranın tadını çıkarın
Muottas Muragl sadece St. Moritz bölgesinin değil, tüm İsviçre’nin en iyi manzarası olarak kabul edilen özel bir nokta. Sabah saatlerinde güzel bir yürüyüşle buraya çıkabilir ve güneşin yükselişini seyrederek kahvaltı edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir