Prag’da ne yenir?

pragda-ne-yenir-1453735533.jpg

Prag mutfağı farklı lezzetler tatmak isteyenler için çok geniş alternatifler sunuyor. Bu noktada ne yeneceği zevkten zevke, kişiden kişiye farklılık gösteriyor. Dana, domuz, geyik, ördek ve deniz mahsullerine kadar her türlü et yemeği içeren Prag’da etlerin yanında lezzetli soslar ikram ediliyor.

Ancak et yemekleri ile aranız yoksa üzülmeyin çünkü şehir vejetaryenler için de pek çok seçenek barındırıyor. Tatlı kültürü ise genellikle krep ile kremalı dondurmaların karışımından yapılıyor.

Yemek fiyatları konusunda ise her ülkede olduğu gibi turistik bölge içinde bulunan restoran ve kafelerin çok daha pahalı olduğunu söyleyebiliriz. Eğer uygun fiyata kaliteli ve lezzetli yemek istiyorsanız turistik bölgenin yani Old Town’un dışında kalan bölgeleri tercih edin. Unutmayın 10 bölgeden oluşan bir şehirde binlerce farklı seçeneğiniz olacak. Şimdi sıra sizin için önereceğimiz en iyi restoranların listesinde. Bu restoranları geziniz öncesinde not edin ve Prag’da iyi yemeğin keyfini çıkarın.

U Modré Kachničky

Bohemya’nın ünlü av yemeklerinin yapıldığı restoranda, 1930’ların av köşkü stilinde dekorasyonu eşliğinde romantik bir akşam yemeği yiyebilirsiniz. Özellikle erik soslu patatesli kreplerini mutlaka denemelisiniz.

Adres: Nebovidská 460/6, 118 00 Praha-Malá Strana, 

Telefon:+420 257 320 308

Cowboys Steak& Cocktails Restaurant

Lezzetli et ve balık ızgaralarının yanında geniş bir şarap menüsü bulunan Cowboys, Dolce&Gabbana tarzı sığır derisi koltuklarıyla da farklı bir mekân. Tarihi Mala Strana bölgesinde yer alan restoran şık ve kaliteli hizmet sunuyor.

Adres: Nerudova 223/40, Praha-Malá Strana

Tel: 296 826 107

Kavárna Slavia

19. Yüzyıldan bu yana kafe kültürü giderek artan Prag’da bir zamanlar en ünlü edebiyatçıların ve entelektüellerin gittiği bu kafeye belki de sadece tarihi değeri için gidilmelidir. Zira ünlü yazar Franz Kafka ve Rainer Maria Rilke zamanlarının büyük çoğunluğunu burada geçirmişlerdir. 

Adres: Národní třída 1, Nové Město, 110 00 Praha

Tel: +420 224 218 493

U Sádlů

Çek mutfağının en lezzetli yemeklerinin bulunduğu sayılı restoranlardan olan U Sádlů, Ortaçağ teması ile de Çek Kültürü’nün dekorasyonla yaşatıldığı geleneksel bir mekândır.

Adres: Klimentská 1203/2, 110 00 Praha 1-Nové Město

Tel: +420 224 813 874

Zahrada V Opeře

Geleneksel Çek yemeklerinin yanında Güney Asya ve Afrika yemeklerine de yer veren hatta haftanın belirli günleri sushi geceleri düzenleyen restoran menüsü ve çağdaş dekorasyonu ideal bir mekân. Üstelik bol ve doyurucu menüleri de gayet uygun fiyata satılmaktadır.

Adres: Legerova 75 Vyšehrad, Praha 1

Tel: 224 239 685

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir