Prag hakkında önemli ipuçları

prag-hakkinda-onemli-ipuclari-1453735532.jpg

Avrupa’ın incisi unvanını hakkıyla alan Prag, gezmesi ve keşfetmesi çok keyifli bir şehir. Sömestir tatilinizi geçirmek için en keyifli şehirlerden biri olan Prag’da daha da iyi vakit geçirmeniz için size önereceğimiz bir kaç minik ipucumuz var. Sizin için derlediğimiz ipuçları bir tatil öncesinde işinize en çok yarayacak kısımlardan biri.

  • Sömestir tatilinde mevcut en kalın kıyafetlerinizi yanınızda bulundurun. Şık görünmek istediğinizi biliyoruz ama işlevsellik Prag tatilinde daha ön planda olmalı. Kışı sert geçirebilen bu şehirde rahat rahat gezebilmek için en kalın kıyafetlerinizi yanınıza alın.
  • Prag’ın çok pahalı bir şehir olduğu söylenemez. Yeme içme işlerinizi ve hediyelik eşya alışverişinizi turistik bölgelerde yapmadığınız sürece ekonomik bir tatil geçirme fırsatı elde edebilirsiniz.
  • Turistik alanlarda dünya mutfağından her bir yemeğe ulaşmanız mümkün. Ama ben Prag mutfağı için buradayım diyorsanız, tavşan, ördek gibi av hayvanlarının tadına bakmanızı öneririz.
  • İçki konusunda Prag’ın büyük üne sahip geleneksel biralarını ve özellikle Krusovice Dark Beer’i tavsiye ederiz. Ayrıca Prag’ın yerel içkisi, şurup tadındaki Becherovka’yı deneyebilir ya da hediye olarak alabilirsiniz.
  • Hediyelik konusunda prag’da en çok bulabileceğiniz eşyaların başında kedi figürlü tişörtler, bardaklar ve küllükler sayılabilir. Bunun dışında Bohemia kristali, kuklalar ve Kafka baskılı ürünler de oldukça yaygın.
  • Şehirde bahşiş bırakmama çok kaba bir davranış sayılmakta. Bu yüzden garsonlara bahşiş bırakmayı unutmanızı öneririz. Aksi takdirde arkanızdan bile koşabilmekteler :)
  • Şehirde evsizler bile ingilizce konuşabiliyor. İngilizce biliyorsanız dil ve yer yol bulma konusunda sorun yaşamanız imkansız.
  • Mümkün olduğunca otelden para bozdurmamaya çalışın. Otellerin kurları çok yüksek olduğundan, şehir içindeki döviz bürolarına göre büyük farkla karşılaşabilirsiniz. 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir