Phuket’te nereye gidilir?

phukette-nereye-gidilir-1453735539.jpg

Phuket birbirinden ilginç doğal zenginliği barındırıyor. Peki bunların içerisinden hangisi mutlaka görülmeli diye soracak olursanız cevabımız hazır.

Patong Plajı

Phuket’in batı sahillerinde yer alan Patong Plajı, bugün dünyanın en iyi 10 dalış merkezinden biri olarak kabul edilmekte. 1980’li yılların sonunda Avrupalılar arasında oldukça popüler olmaya başlayan Patong Plajı aynı zamanda sabahın ilk ışıklarına kadar süren hareketli gece hayatının da merkezi. Kum plaj ve egzotik su altı canlıları ile bambaşka keşifler yaşamak isteyenler için ideal destinasyonların başında gelmekte.

Khao Sok Milli Parkı

Tayland’ın güneyinde ve Phuket, Krabi, Khao Lak ile Koh Samui bölgelerinin tam ortasında stratejik bir konuma sahip olan Khao Sok Milli Parkı, oldukça heyecan verici bir yer. Dünyanın en eski yağmur ormanları ile kaplı oan parkta mağaralar, vahşi hayvanlar, derin vadiler ve nefes kesici göller bulunmakta.

Phang Nga Körfezi

Phang Nga Körfezi, Phuket yakınlarında muhteşem bir doğal güzellik. Körfezin en belirgin ve dikkat çeken yanı elmas yeşilliğindeki suların ortasında, karstik aşınmalar sonucu öylece havada asılı duruyormuş hissini yaratan kireç taşları. Körfez içerisinde bulunan James Bond ve Panyee Adaları da turistik açıdan bölgenin popülerliğini artıran diğer etkenleri. Bu adalara Phuket’in kuzeyinden kalkan botlarla günlük geziler düzenlenmekte. Bu bot gezileri sayesinde Phang Nga Körfezi’nin güzelliklerini keşfedebilirsiniz.

Big Buddha Heykeli

Phuket Adası’nın en önemli ve saygıdeğer anıtlarından biri olan Big Buddha Heykeli, Chalong ve Kata bölgeleri arasında yer alan Nakkerd Tepeleri’nin üzerine kurulmuş. 45 metre yüksekliğinde olan Buddha Heykeli, oldukça uzak mesafelerden bile görülebildiği gibi heykelin bulunduğu yükseklikten Phuket Town, Kata, Karon Plajı ve Chalong Koyu’nun panoramik manzarası izlenebilmekte. Sessizlik ve sakinliğin hakim olduğu Büyük Buddha Heykeli’nin çevresinde Dharma müziğinin ve rüzgarlı havanın keyfini çıkarabilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir