Nice’de görülmesi gereken yerler

nicede-gorulmesi-gereken-yerler-1453735489.jpg

Côte d'Azur'un yıldızı, Fransız Rivierası'nın güzeli Nice uçsuz bucaksız sahil şeridi, gösterişli mimarisi ile ziyaretçilerinin kalbini kolaylıkla kazanır. Hem bir Akdenizli, hem de son derece sanatsal bir atmosfere sahip olan Nice'de mutlaka gezmeniz gereken yerler ise işte tam burada:

1. Promenade des Anglais: Akdeniz’in sonsuz maviliği, çiçek bahçeleri ve palmiyelerin gölgesi ile kuşatılmış bir sahil şeridi. Bu yol üzerinde büyüleyici deniz manzarası eşliğinde uzun yürüyüşler yapabilir, birbirinden etkileyici otel ve villalar, göz alıcı butikler arasında kaybolabilirsiniz.

2. Çiçek Pazarı: Nice’in en önemli özelliği çok fazla bahçe ve park barındırıyor olması. Çiçek Pazarı ise Nice’in en sevilen ve popüler alanlarından biri. Çiçekleri, sokak sanatçıları, ufak kafeleri ile mutlu bir dünya sunuyor Çiçek Pazarı.

3. Vieux Nice: Nice’deki ilk yerleşim yeri olan bu bölge daracık sokakları, Barok mimarisi, el sanatları atölyeleri ve minik evleri ile şirin ve sıcak bir atmosfere sahip. Yemek tezgahlarından yayılan nefis kokularıyla samimi ve nostaljik bir dünyası olan Eski Nice, fotoğraf tutkunlarının enteresan kareler yakalayabileceği renkli bir bölge.

4. Nice Kalesi: Limana yaklaşan sayısız gemi, yatlar, yelkenliler, masmavi bir deniz ve uçsuz bucaksız bir şehir kaleye çıktığınızda ayaklarınızın altında… Şehrin ve denizin muhteşem manzarasını izlemek ve fotoğraf çekmek için kesinlikle en iyi noktalardan biri.

5. Parc Floral du Phoenix: Bir hazineyi andıran doğası ile Nice şehrinin övünç kaynaklarından biri. Yedi hektarlık bir alan üzerine kurulan Parc Floral du Phoenix’in içinde dünyanın en büyük camdan evini, dünyanın en nadir bitkilerini ve paha biçilmez yeşil elması bulabilirsiniz.

https://goo.gl/V2cEXQ

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir