Görkemli Bir Tarih | Paris Turları

sosyalmedya_blog

Fransa’nın başkenti olan Paris, aynı zamanda en kalabalık şehri olma unvanını da taşıyor. Yaklaşık 105 kilometrekarelik bir büyüklüğe sahip ve 12 milyon kişiden fazla bir nüfusa ev sahipliği yapıyor. Bu büyüleyici şehrin her bir noktası, keşfedecek farklı bir şey ve değişik bir macera vaat ediyor.

Bunun nedeni, etkileyici (ve son derece eski) olan tarihi; Paris, M.Ö. 3. yüzyıldan bu yana Avrupa’nın en önemli yerleşim ve ticaret merkezleri arasında yer alıyor. Binlerce yıla dayanan geçmişi, onu değişik kültürlerin bir araya geldiği, çok yönlü bir şehir yapmaya yetiyor.

Kelt halkının geleneklerinden, Roma İmparatorluğu’nun görkemine; Rönesans döneminin büyüsünden, Fransız Devrimi’nin coşkusuna, Paris gerçekten de tüm Avrupa kültürlerinin bir araya geldiği bir şehir olarak biliniyor. Avrupa’nın kültür başkenti olan bu şehir, kültür, sanat ve romantizm dolu bir tatil-tur isteyen herkese hitap etmeyi başarıyor. Bu nedenle Paris turu, en popüler turlarımız arasında yer alıyor.

Paris’te Gezilecek Yerler

Paris’te yapacak çok şey var, öyle ki, bazıları ayrı bir tur olarak sunuluyor. Örneğin, Disneyland başlı başına; keşfedecek o kadar çok şey sunuyor ki, tamamen kendine özel bir turu bulunuyor. Avrupa’nın en büyük (ve en eski) kapalı eğlence merkezi olan Disneyland, hem masalların ve hem de filmlerin büyüleyici dünyasını birebir yaşamanızı sağlıyor.

Aşağıdaki linke tıklayarak Disneyland Turları’ nın detaylarına ulaşabilirsiniz.

Disneyland Paris turu

Disneyland’ a seyahat edecekseniz, aşağıdaki linkleri de kontrol etmenizde fayda var.

Disneyland’a nasıl gidilir? Bilet nasıl alınır?

Disneyland’da yeme içme ve alışveriş

Disneyland’da mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerler

Disneyland_Paris
Disneyland_Paris

Belirtmekte fayda var, Paris turu içerisinde Disneyland’ı başka bir ziyarete bırakmanızı ve şehrin keyfini çıkarmanızı öneririz – merak etmeyin, yapacak o kadar çok şey var ki, Disneyland’i düşünecek zamanınız bile kalmıyor.

En bilinen yerler ile başlayalım: Eyfel Kulesi ve Louvre Müzesi.

Hiçbir Paris turu, bu iki noktayı ziyaret etmeden tamamlanmış sayılmıyor.

Louvre, dünyanın en çok ziyaret edilen müzesi, sadece 2014 yılında 9.3 milyon ziyaretçiye ev sahipliği yapmış bulunuyor. 1900’lü yılların başında bir demiryolu istasyonu olarak yapılan bina, bugün binlerce değer biçilemeyen sanat eserine ev sahipliği yapıyor. Müzede, Rönesans dönemi sanatçılarının dünyaca tanınan eserleri kadar, modern sanat eserlerini de görebilmek mümkün. Eyfel Kulesi ise, dünyanın her yerinde tanınan mimari bir yapı olması ile biliniyor. 324 metrelik bu kule, aynı zamanda dünyanın en çok ziyaret edilen noktası: bugüne dek, 250 milyon kişiyi ağırlamış bulunuyor. Eşsiz Paris manzarasının keyfini de çıkarabileceğiniz Eyfel Kulesi, Paris turu içerisinde görmeniz gereken en önemli yerler arasına giriyor.

Kültür ve Sanatın Başkenti

Görkemli Bir Tarih | Paris Turları
Görkemli Bir Tarih | Paris Turları

Paris, tiyatroların, heykeltıraşların, edebiyatın ve müziğin bir araya geldiği bir şehir. Bu nedenle, her ziyaretçi için ilgi çekici bir şey sunmayı başarıyor. Olympia Müzik Salonu, Moulin Rogue kabaresine ev sahipliği yapmış bir bina ve The Beatles’dan Celine Dion’a kadar pek çok uluslar arası yıldızı da ağırlamış olması ile biliniyor. Paris Opera Binası ise, Avrupa’nın en eskilerinden biri, geçmişi 1680 yılına dek uzanıyor. Pablo Picasso, Henri Matisse, Vincent van Gogh, Paul Cézanne ve Henri Rousseau gibi pek çok sanatçının evi olan bu şehir, kültür ve sanat tutkunlarını her anlamda tatmin etmeyi başarıyor.

Paris turu deyince, eşsiz Fransız mutfağından bahsetmemek olmaz. Şehir merkezinde, Michelin yıldızı almış çok sayıda restoran bulabilmeniz mümkün. “Bistro” sisteminin mucidi olan Paris, gösterişli restoranlar kadar hızlı bir şekilde yemek yiyebileceğiniz sayısız cafe’ye de ev sahipliği yapıyor. Beğendiğiniz bir tanesine oturup “French-press” kahvenizi yudumlarken bu büyüleyici şehri seyretmenizi tavsiye ederiz; Paris turu, bir seferde keşfedilemeyecek kadar çok şey içeriyor. Café Tur en avantajlı fiyatlar ve en dolu teklifler ile Paris’in keyfini istediğiniz kadar çıkarmanızı sağlıyor. Gelin, bu özel şehri birlikte keşfedelim.

Paris gezi ve tatil turları hakkında detaylı bilgi almak için aşağıdaki linki ziyaret edebilirsiniz.

Paris Turları

Küba’yla ilgili yaşadığınız tecrübeleri, seyahat anılarınızı veya merak ettiklerinizi yorum olarak paylaşmayı unutmayın!

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir