Euro Disney Rehberi

euro-disney-rehberi-1453735526.jpg

Kruvasan, baget ekmek, makaron, krep diyarıdır Paris. Çocuklarsa usta Fransız pastanelerine bayılır, haksız da sayılmazlar. Paris sadece romantik aşıklar için değil, aileler için de mükemmel bir kaçış noktası. Gelişmiş metro sistemi sayesinde bir yerden bir yere kolaylıkla ve yorulmadan seyahat etme imkanı tanıyan şehir, kültürel ve tarihi açıdan sınırsız sayıda alternatif sunmakta. Euro Disney gibi…

Ve elbette Euro Disney faktörü var ki, konu çocuk olunca, Paris’i diğer şehirlerden bir adım öne çıkarıyor. Merkeze 45 dakika uzaklıktaki harikalar diyarı sadece çocuğunuzun değil sizin de gezmekten keyif alacağınız, özel bir yer. Yalnız sıra beklerken saatlerinizi harcamak istemiyorsanız ziyaretinizi hafta sonlarına veya resmi tatillere denk getirmemenizi öneririz.

Nerede kalınır?

Ünlü tema parkı Disneyland Resort’a sadece birkaç dakikalık bir mesafede bulunan aileler için uygun Kyriad Disneyland Resort Paris Hotel, Paris’in doğusunda eşsiz bir konuma sahip. Otelde Disney ürünlerinin satıldığı bir dükkan, çocuk oyun alanı, restoran ve bar mevcut.

Disneyland Paris Park’a, Disney Village’a ve Marne-la-Vallée Chessy RER/TGV/Eurostar’a ücretsiz servis imkanı da bulunmakta.

Daha fazla bilgi için: http://www.cafetur.com/disneyland-turu-somestr-3-gece

Nerede yenir?

Paris’te bu seçimi yapmak işte biraz zor. Her sokakta lokal bir kafe ya da bistronun bulunduğu bu şehir Avrupa’nın yemek mabedi sayılabilir. Peynir fondüsü ve biberonda servis edilen şarapları ile ünlü olan Le Refuge des Fondue’yü eğlenceli bir akşam için denemenizi öneriyoruz.

Ne alınır?

Kurguyla gerçeğin iç içe geçtiği dünya olan Disneyland’dan eve getirilecek en harika şey, şüphesiz ki hatıralar. Parkın çeşitli yerlerine kurulmuş butiklerden alacağınız anahtarlık, tişört, kupa gibi hediyelikler, ya da sevdiğiniz filmlerin simgesi olan dekor-eşyalar ile tatilinizin en keyifli dakikalarını, size gün içinde eşlik eden objeler haline dönüştürebilirsiniz.

Diğer Blog Yazılarımız İçin Aşağıdaki Linke Tıklayabilirsiniz.

http://blog.cafetur.com/

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir