Dubai’de Gezilecek Yerler

Dubai_blog

Birleşik Arap Emirlikleri’nin en popüler turizm merkezi olan Dubai, Basra Körfezi’nde yer alıyor ve yaklaşık 2.500.000 kişilik bir nüfusa ev sahipliği yapıyor. Dubai ismi, Arapça ’da ‘para’ anlamına gelen benzer bir sözcükten kaynaklanıyor ve bu da şehrin, tarihin her döneminde zengin bir ekonomisinin olduğunu gösteriyor. Bu durum günümüzde de devam ediyor; Dubai, Cenevre’den sonra hayatın en pahalı olduğu ikinci şehir olarak kabul ediliyor. Yerel halkın ekonomik gücü şaşılacak kadar yüksek olduğundan, bu durum onlar için bir problem teşkil etmiyor!

Dubai, aynı zamanda insan azminin nelere kadir olduğunu da gösteren bir şehir; zira sadece elli yıl önce küçük bir çöl kasabası olan bu yer, çok kısa bir süre içerisinde dünyanın en modern şehirlerinden birine dönüşmüş bulunuyor. Öyle ki, günümüzde şehrin kapladığı alanın en az %25’inin yapay olarak oluşturulduğu biliniyor. Sıfırdan ormanlar yaratan, plajlar oluşturan ve çölün ortasında adeta tropik bir ada haline gelen Dubai, bu nedenle en popüler turizm merkezleri arasında yer alıyor. Hatta istatistikler, şehrin turizm gelirinin, petrol gelirini geçtiğini gösteriyor. Ailece ziyaret etmek için de uygun bir destinasyon olan Dubai, her tatil zevkine hitap eden bir şey barındırıyor. Peki, Dubai de nereleri görmek gerekiyor? Hangi yerleri ziyaret etmeliyiz ki tatilimizi en verimli şekilde değerlendirelim? Sizler için hazırladığımız bu rehber, tüm bu soruları cevaplıyor.

Dubai’de Görmeniz Gereken Yerler

Dubai turu içinde görmeniz gereken yerler sıralamasında, Burj Khalifa gökdeleni ilk sırada geliyor. Burası tam 829 metre yüksekliğinde ve dünyanın en yüksek binası sayılıyor. Toplamda 160 kattan oluşan gökdelen, 100 kilometre uzaklıktan dahi görülebiliyor. En üst katındaki gözlem kulesinden şehre bir göz atarak başlayın deriz. Manzaranın keyfine doyum olmuyor. Hazır dünyanın en yüksek binalarından başlamışken, en yüksek oteli de ziyaret etmemek olmaz; Burj El Arab. 305 metrelik yüksekliği ile dünyanın en yüksek oteli sayılan Burj El Arab, tam yedi yıldızlı bir otel ve bu açıdan da bir rekor kırıyor. Toplam 202 odası olan otel, açılmış bir yelkene benzeyen tasarımıyla yapay bir adanın ortasında yer alıyor.

Dubai turu içinde kayak da yapabileceğinizi söylesek ne düşünürsünüz? Şaşırtıcı ama, Dubai Yapay Kayak Merkezi sayesinde çöl sıcaklığında kayak yapabilmeniz mümkün oluyor. 22.500 metrekarelik bu devasa tesis içinde, diğer kış sporlarını da deneyebilirsiniz. Bir sonraki durağımız ise şehrin sembolü olarak kabul edilen Emirlik Kuleleri olacak. Karşılıklı iki cam gökdelenden oluşan bu bina, aynı zamanda dünyanın en yüksek üçüncü oteli olma özelliğini de taşıyor (evet, hem birinci hem de üçüncü otel Dubai de yer alıyor).

Dubai turu içinde hareketli bir gece hayatına şahit olmanız da mümkün. Palmiye Adası olarak bilinen bölge, bunun için en uygun yer. 32.000.000 metreküp kum ile yapay olarak oluşturulan bu ada, havadan bakınca gerçekten de bir palmiye şekli oluşturuyor ve hatta uzaydan dahi bu şekil görülebiliyor. Ada üzerinde çok sayıda otel, alışveriş merkezi, spor tesisi, su parkı ve eğlence merkezi bulunuyor. Alışveriş ve keyif dolu bir zaman geçirmek için ziyaret etmeniz gereken yer, tam olarak bu bölge.

Uygun Fiyatlı Dubai Turu Fırsatları

Daha yarısına bile gelmedik aslında; Dubai turu içinde safariye çıkmanız, develer ile çöl kumlarında gezinmeniz ve vergisiz alışverişin keyfini çıkarmanız mümkün. Dubai, kelimenin tam anlamıyla keşfedecek çok fazla şey sunuyor ve her tatil zevkine hitap eden bir şey de barındırıyor. Dubai’de unutulmaz bir tatil yapmak ve geriye mutlu hatıralar ile dönmek için en uygun fırsatları ise, her zaman olduğu gibi Café Tur sunuyor.

Dubai turu fırsatlarını incelemek için aşağıdaki linki ziyaret edebilirsiniz.

www.cafetur.com/dubai-turlari

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir