Disneyland’da yeme içme ve alışveriş

disneylandda-yeme-icme-ve-alisveris-1453735539.jpg

Disneyland Paris’i gezmenizin tam tamına bir gün süreceğini baştan söylemeliyiz. Ve ne kadar zaman geçirseniz yetmeyeceğini de…

Birbirinden renkli dünyalara sahip olan Disneyland yeme içme konusunda da farklı alternatifler sunuyor. Kovboyların arasında bir eski batı barında veya uzay gemisinin içinde atıştırma imkanı bulmak mümkün.

Önemli olan konsepte karar vermek ve kalabalığın çok olmamasını ummak. Zira konu Disneyland olunca kalabalık her yerde: Oyun alanlarında, yemek yerlerinde hatta dükkanların içinde.

Favorilerimize gelince: Fantasyland içindeki Au Chalet de la Marionnette ve Frontierland içindeki Cowboy Cookout Barbecue çocuklar için en keyifli adreslerin başında geliyor. Discoveryland’daki Cafe Hyperion-Videopolis’da hem yemek, hem de eğlence olanağı sunuyor. Adventureland içindeki Blue Lagoon Restaurant parkın en ünlü restoranı ancak fiyatlarının hiç de ekonomik olmadığını söylemeliyiz.

Main Street USA başta olmak üzere Disneyland’ın birçok bölümünde kendinize ve sevdiklerinize hediye alabileceğiniz bir çok dükkan yer almakta. Rengarenk içerikleri, cıvıl cıvıl oyuncaklarıyla bu dükkanlar sadece küçükleri değil, büyükleri de kendine çekiyor. Ancak yine de alışverişinizi gezinizi bölmemesi açısından park ziyaretinizin sonuna bırakmanızı öneririz. (Elbette alışveriş yapacak uygun süreyi bırakmak kaydıyla)

Belirtmemiz gereken bir diğer nokta ne yazık ki fiyatların oldukça pahalı olduğu yönünde. Paris’te lüks tüketim dışında karşınıza çıkacak en pahalı ürünlerin Disneyland’daki mağazalarda olacağını garanti edebiliriz. Ancak anahtarlıktan, kocaman pelüş bebeklere, tokadan kahve fincanına farklı alternatifleri her zaman bulabilmek de mümkün.

Disneyland’ de mutlaka ziyaret etmeniz gerekenyerler hakkında detaylı bilgiye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

Disneyland’da mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerler

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir