Disneyland’a nasıl gidilir? Bilet nasıl alınır?

disneylanda-nasil-gidilir-bilet-nasil-alinir-1453735538.jpg

Paris’tesiniz ve transferi kendi imkanlarınızla gerçekleştirmek istediniz. Daha özgür ve spontane programları seviyorsanız, tatil programını kendi zevkinize göre oluşturmaktan hoşlanabilirsiniz. O zaman izin verin, size Disneyland’a nasıl ulaşacağınız konusunda biraz yardımcı olalım.

Öncelikle bilinmesi gereken en önemli nokta Disneyland’a Paris merkezinden ulaşımın çok kolay olması. Paris metro sisteminden RER A hattının geçtiği tren istasyonuna ulaşıp, oradan Marne-la-Vallee Chessy yönüne giden trene binmek yeterli. Trenin son durağı ise 35 dakikalık bir yolculuğun sonunda Disneyland karşınıza çıkıyor olacak. Kısacası sadece iki aktarma ile Disneyland’ın içine kadar ulaşmak mümkün.

Gidişte farklı hatlar sayesinde Disneyland’a ulaşmak büyük sorun olmazken, dönüşte daha az aktif hat olabildiğinden uzun zaman beklememek adına önceden tarifeyi kontrol etmenizi öneririz.

Tren biletinin 10 euro civarında olduğunu ve zaten bilet makinelerinde Disneyland için ayrı bir bölüm olduğunu da ayrıca belirtmek isteriz.

Disneyland giriş bileti nereden alınır?

Disneyland Paris biletleri Paris’in içinde pek çok farklı yerden temin edilebilmekte. Turistler çoğunlukla Disneyland’ın resmi sitesinden biletleri almayı tercih etse de bunun avantajları ve dezavantajları bulunabilmekte.

Online biletin her zaman fiyat anlamında avantajı bulunmayabiliyor. Bu yüzden fiyatları normal giriş ücretleri ile karşılaştırmanızı ve arada fark var ise online’ı tercih etmenizi öneririz. Aksi takdirde biletiniz online olsa dahi, girişte uzun sıralar beklemeniz ve biletin çıktısını almaya çalışmanız gerekecek. Bu kadar sıra beklenecekse, önceden almaya değecek bir neden olmalı bizce.

Yine de Disneyland seyahatiniz öncesinde acentelerin fiyatlarını sıkıca inceleyin çünkü bazen aynı fiyata iki parkın biletini de satın almak mümkün olabiliyor. Parkın biletleri günlük her iki park için de geçerli olmak üzere kişibaşı 62 euro. Ancak çok farklı kombinasyonlar sunan parkta bilet fiyatları aldığınız hizmete göre değişiklik gösterebiliyor.

Web: www.disneylandparis.com

Disneyland’ de ne yenir, ne içilir ve ya ne satın alınır merak ediyorsanız; aşağıdaki linke tıklayarak bilgi alabilirsiniz.

Disneyland’da yeme içme ve alışveriş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir