Çocuklu tatilin mükemmel adresi: Prag

cocuklu-tatilin-mukemmel-adresi-prag-1453735534.jpg

Disney’in masalsı atmosferinin gerçekliğe bürünmüş halidir Prag. Son derece rahat, kolay gezilen, çoğunlukla trafiğe kapalı bir şehir olduğundan minik prens ve prenseslerle seyahat için en uygun noktalardan biri. Peki çocuğunuzla çıktığınız bu yolculukta neler yapabileceğiniz biliyor musunuz?

Şehrin pek çok noktasından rahatlıkla görülebilen ihtişamlı Prag Kalesi çocuklar için ve elbette büyükler için de, büyülü bir deneyim sunuyor. Meydanına ulaştığınızda şanslıysanız karşınıza çıkacak olan asker değişimi töreni, devasa aslan ve kartal heykelleri, meşhur altın yoluyla bu kale adeta grotesk bir cennet. Ayrıca içerisinde bulunan mamut koleksiyonu, eski kurşun askerler gibi geniş bir koleksiyona ev sahipliği yapan Oyuncak Müzesi’nin de ufaklıkların hoşuna gideceğini düşünüyoruz.

Kendinizi yüzlerce yıl öncesine dönmüş hissedeceğiniz “Old Town-Eski Şehir” etkileyici mimarisi ile bir film stüdyosu adeta. 1311 yılından beri taç giyme törenlerine ev sahipliği yapan meydanda ve tabloyu andıran sokaklarında yürürken insan buradan daha güzel bir tarihi Avrupa şehri olabilir mi diye düşünüyor.

Bunun dışında merkeze biraz uzak olsa da Avrupa’nın en iyisi olarak değerlendirilen Prag Hayvanat Bahçesi her yaştan çocuğun çok iyi vakit geçireceği bir alan.

Ayrıca çocukların en çok eğlendikleri restoranlardan biri olan Vytopna’yı özellikle tavsiye ediyoruz. İçinde bulunan, tüm restoranı dolaşan kara tren sayesinde anne babalar yemek yerken, çocuklar çok keyifli dakikalar geçirebiliyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir