Çocuklu Aileler İçin Yurt Dışı Turlar

Cocuklu_Aile_blog_2

Tatilde ‘Çocuk’ Eşiği

Çocuk sahibi olmak, hayatın her alanında olduğu gibi tatil anlayışı bakımından da çeşitli değişiklikler yapmanızı gerektiriyor. Biliyoruz; çocuklarla beraber tatile çıkmak bazen çok zorlayıcı olabiliyor. Bu nedenle çoğu gezgin, çocuk sahibi olduktan sonra yurt dışı turları bir kenara koyup, her şey dâhil otellerde tatil yapmayı tercih ediyor. Oysa bu yanlış bir tutum. Dünya, halen keşfedecek çok sayıda yer içeriyor ve doğru tercihi yaparsanız, bunu aileniz ile birlikte gerçekleştirmeniz mümkün olabiliyor. Çocuklarla beraber yurt dışı turlara katılmanın çeşitli zorlukları olsa da, bir ömür boyu saklayacağınız hatıralar oluşturmak için bundan daha iyi bir yol da bulunmuyor. Üstelik az önce de belirttiğimiz gibi destinasyonunuzu doğru belirlerseniz, ortada ciddiye alınabilecek bir zorluk da kalmıyor. Peki, hangi yurt dışı turları çocuklu aileler için daha uygun? Tatilin keyfine aile boyu varabilmek için nereleri tercih etmelisiniz? Sizler için hazırladığımız bu listenin yol gösterici olacağını düşünüyoruz.

Çocuklarla Beraber Çıkmak İçin En Uygun Yurt Dışı Turlar

Ada turları: Ada turları, çocuklu aileler için en uygun yurt dışı tur destinasyonlarından biri. Bir adada tatil yapmanın çeşitli avantajları var; her şeyden önce kaybolmuyorsunuz! Nüfus az sayıda, herkes sıcakkanlı ve birbirini tanıyor, bu nedenle yerel halk bakımından da bir sıkıntı yaşanmıyor. Üstelik adayı doğru seçerseniz, sadece size ve ailenize özel bir hizmet de alabilirsiniz. Koh Samui turları, Seyşeller turları ve Korfu turları gibi seçeneklerimiz, bakir plajlarda ve tropikal güzellikler arasında rahatsız edilmeden özel bir tatil yapmanızı sağlayabiliyor. Seyahat etmeniz de genellikle gerekmediği için, adada başladığınız tatili yine adada sona erdirebiliyor ve keyifli bir tatil deneyimi yaşıyorsunuz.

Disneyland turu: Çocuklarla birlikte çıkmaya en uygun turlardan biri de, doğal olarak Disneyland Paris turları. Baştan sona sizin ve çocuklarınızın eğlenmesi için tasarlanmış Disneyland, aile boyu eğlence vaat ediyor. Disneyland’da çocukların istekleri her şeyden önce geliyor. Masal kahramanları, güzel prensesler, gizemli şatolar ve bir dünya dolusu eğlence sizi bekliyor! ‘Büyükler’ olarak siz de eğlenebilirsiniz elbette, lüks restoranlardan alışveriş merkezlerine kadar çok sayıda seçenek sunuluyor. Çocuklarınızı mutlu etmek ve onlara hiç unutamayacakları bir hatıra vermek için, Disneyland Paris turları belki de en uygun seçeneklerden biri oluyor.

Safari turları: Kim çocukken bir safariye çıkmayı hayal etmez ki? Vahşi hayvanları yakından görmek ve doğal harikalarına tanık olmak için, safari turları en uygun seçenek. Sanılanın aksine hiçbir tehlikesi yok, zira turlar kapalı ve kontrollü ortamlarda gerçekleşiyor. Yine, Afrika turları dışındaki pek çok destinasyon da bu fırsatı sunuyor. Dubai turu destinasyonumuz, tavsiye ettiklerimizden biri. Bu gizemli çöl ülkesi, safariden modern eğlence parklarına kadar ailece eğlenebilmeniz için çok sayıda seçenek içeriyor.

Yurt Dışına Çocuklarınızla Çıkın

Doğru yeri seçtikten sonra, çocuklarla beraber çıkılan yurt dışı turları başlı başına bir eğlenceye dönüşüyor. Ancak en önemli faydası bir aile olarak sizi bir araya getirmesi ve unutulmaz hatıralar hediye etmesi oluyor. Yıllar sonra, çocuklarınız ile birlikte çıktığınız safari turunun veya ada tatilinin fotoğraflarını inceleyip, video kayıtlarını izlemek… Her ebeveynin hayalinde, böyle bir deneyim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir