Bu sonbahar seyahat edilebilecek en iyi 5 yer

bu-sonbahar-seyahat-edilebilecek-en-iyi-5-yer-1453735502.jpg

Sonbaharda tatil neden daha iyidir? Çünkü kalabalık turist güruhlarıyla uğraşmak zorunda kalmazsınız, şehrin tadını sindire sindire çıkarabilirsiniz ve şehir keşfedilmek üzere adeta sakince sizi bekler. Üstelik saatlerce kuyrukta beklemek zorunda kalmamak, dilediğiniz mekanda hemen yer bulmak da cabası… Sonbaharın en çok yakıştığı, bu dönemde keşfedilecek en iyi rotalar ise işte tam burada:

Budapeşte
Güneş batıp yerini şehrin ışıklarına bırakınca, Budin ve Peşte şehirlerini birbirine bağlayan Zincirli Köprü, tüm ihtişamıyla ortaya çıkar. Müziğin sesinin hiç kısılmadığı, eğlencenin ve hareketin hiç bitmediği bu şehir, Avrupa’da sonbaharda görülmesi gereken en önemli yerleri arasında.

Barselona
Sangria’yla ıslanan, Flamenko’yla ısınan, Picasso’yu, Dali’yi, Miro’yu ağırlayıp Kristof Kolomb’u uğurlayan, Katalan dünyasının başını çeken ve dünya futbolunun başını döndüren Barcelona’dan, uslu bir çocuk olmasını beklemek haksızlıktır. Gezdikçe büyüyen, büyüdükçe merak uyandıran eşsiz bir şehir!

Selanik
Yunanistan’ın kültür başkenti olarak kabul edilen Selanik, Roma, Osmanlı ve Bizans Kültürleri’nin harmanlandığı, Doğu ile Batı’yı bir araya getiren Helenistik bir kent. Birbirinden ilginç müzeleri, lezzetli Ege mutfağı ve tavernalı gece hayatıyla sonbaharda mutlaka görülmesi gereken destinasyonlardan biri. 

Venedik
Kimilerine göre romantik gondol gezileriyle tadı yavaş yavaş çıkarılacak eşsiz bir aşk kenti, kimileri içinse keşfedecek milyonlarca detay barındıran bir kültür şehri. Yüzü aşkın adacığın üzerine kurulmuş bu deniz şehri, sanki kurulduğu günden bugüne hiç bozulmamış gibi. Venedik bu sonbaharda sizi tüm karmaşalardan uzağa, küçük köprüleri arasına gizlenmiş kendi tatlı dünyasına çağırıyor.

Kiev
Rivayet edilir ki, bir sonbahar gününde romantik bir yürüyüş yapmak isterseniz, Kiev’in bir ucundan diğer ucuna, ağaçların gölgesinden hiç çıkmadan ulaşabilirsiniz. Kiev’de farklı dönemlere ait heybetli yapıların, usta elinden çıkma sanat eserlerinin etrafında atacağınız her adım, merakınızı daha da arttıracak ve bu şehirden hiç ayrılmak istemeyeceksiniz!

Viyana
Serin bir sonbahar akşamında, burnunuza usul usul dokunan taze kahve kokusu eşliğinde bir Mozart senfonisinin içinde gezmek istemez miydiniz? Cevabınız evet ise pusulanız, imparatorluklara ev sahipliği yapan, efsanevi sanatçılar yetiştiren ve defalarca dünyanın en yaşanılır kenti seçilen güzel Avrupa kenti Viyana’yı gösteriyor demektir.

Paris
Paris sonbaharın en çok yakıştığı şehirlerden biri. Seine Nehri’nde romantik bir tekne gezintisi yapabilir, Eiffel Kulesi’nin muhteşem manzarasından şehri izleyebilir, Montmartre sokaklarından Fransız sanatının kalbine inebilir ya da Paris Metrosu’nun akışına kendinizi bırakıp spontane bir keşfe çıkabilirsiniz. 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir