Belgrad’da neler yapılır?

belgradda-neler-yapilir-1453735520.jpg

Doya doya et yiyin: “Kajmak” adını verdikleri krema ile sunulan Sırp etleri oldukça lezzetli ve ekonomik. Şöyle doya doya et yiyelim diyorsanız Belgrad son derece uygun bir seçenek.

Brendi (Rakija) için: Yerel içkiler rakija bir brendi çeşidi. Aynı zamanda yerli biralar ve şaraplar da oldukça leziz. Zaten gece hayatı bu kadar canlı ve tüm hali oldukça turistik olan soğuk bir şehirde iyi içki olmamasına imkan yok, kötüsünü bulmaksa zor.

Tram 2 ile ücretsiz şehir turu yapın: Yıllar önce şehir daha küçükken çizilmiş olan bu tramvay hattı, size ekonomik bir şehir turu yapma imkanı sunuyor olacak.

Gece hayatını deneyimleyin: Belgrad misafirlerine zengin gece kulübü alternatifleri sunan özel şehirlerden biri. Eğer birinden hoşlanmazsanız, hemen başka birini deneyin. Bu kadar çeşit arasında kendinize göre bir yer bulacağınıza eminiz.

İnsanlarla sohbet edin:  Küçük kaza risklerini bir yana bırakacak olursak, genel olarak tanışacağınız insanların hoş sohbetli ve sıcakkanlı olacağını şimdiden söyleyebiliriz. O yüzden ne diyoruz: Tüm önyargıları bir kenara bırakın!  

Ücretsiz yürüyüş turuna katılın: Yerel öğrenciler tarafından düzenlenen, şehir merkezinin önemli yerlerini kapsayan  bu turlarda başka gezginlerle tanışıp, şehrin hikayelerini öğrenebilirsiniz. Her gün Republic Meydanı’nda at heykelinin arkasında başlayan bu turlar sosyalleşmek için harika bir fırsat.

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir