Barcelona Turları

Barselona_blog

Katalonya’nın başkenti olan Barcelona, her köşesinde ayrı bir güzelliğin saklı olduğu, eşsiz bir şehir. Tablo güzelliğinde manzaraları, soluk kesici mimari eserleri ve birbirinden harika sahilleri ile Barcelona, bir Akdeniz şehrinden ne bekliyorsanız hepsini barındırıyor. UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan sayısız tarihi anıt, benzersiz bir kültür turu yapmanızı sağlarken, masmavi bir denizin eşlik ettiği sıcacık plajlar, aynı zamanda bir deniz-kum-güneş tatili yapabilmenizi mümkün kılıyor. Barselona, her tatil zevkine hitap eden bir şehir ve İspanyol müziği tınılarının doldurduğu sokakları unutulmaz bir deneyim yaşamanızı sağlıyor. Barcelona turu bu nedenle en çok ilgi gören seçeneklerimiz arasında, hatta popüler yurt dışı turlar listemizin ilk sıralarında yer alıyor. Peki, Barselona turu sırasında nereleri görmeli? Bu şehri tam anlamıyla keşfetmek için ziyaret etmeniz gereken yerler hangileri? Sizin için hazırladığımız bu kısa rehber, Barcelona turu deneyiminizi daha da zenginleştirip unutulmaz hale getirecek, garanti ediyoruz!

Barcelona’da Gezilecek Yerler

Barcelona turu içinde muhakkak görülmesi gereken yerler arasında, Basilica de la Sagrada Familia başta geliyor. Avrupa’nın en sıra dışı kiliselerinden biri olan Sagrada Ailesi Bazilikası, 18 yüksek kulesi ile şehirdeki her şeye yukarıdan bakıyor. 1883 yılında inşa edilen kilise, neo-Gotik mimari tarzın mükemmel bir örneği ve herhangi bir plana bağlı kalmadan yapılmış olmasıyla biliniyor. Mimar Antoni Gaudi, kelimenin tam anlamıyla kafasındaki planı her gün yeniden oluşturmuş ve değiştirmiş. İnşaatın ilk safhalarının dahi bu nedenle on beş yıl sürdüğü biliniyor. Kilisenin 90 metre uzunluğunda ve 60 metre yüksekliğindeki tavanı, paha biçilemeyen duvar fresklerine ev sahipliği yapıyor.

Hazır tarihi yerlerden başlamışken, Barcelona turu içinde Barri Gotic (Gotik Mahalle) ziyareti yapmayı da unutmamamız gerekiyor. Burası 2.000 yıllık kadim bir mahalle ve ismini de merkezinde bulunan Gotik katedral Monte Tabor’dan alıyor. Christopher Columbus’un seferlerine uğurlandığı yer burası, nitekim dar ve taş sokaklarında halen o dönemin izlerine rastlanabiliyor. Yerel ürünlerden satın almak için gayet uygun bir yer, zira çok sayıda küçük dükkâna ev sahipliği yapıyor. Burada bulunan Picasso Müzesi’ni ziyaret etmeyi de unutmayın!

Barselona turu sırasında alışverişi nereden yapacağız diye soruyorsanız, La Rambla bölgesini tavsiye ediyoruz. Burası şehrin kalbinin attığı yerlerden biri ve devasa bir meydana benziyor. Meydanı çevreleyen binalar arasında 12. yüzyıldan kalma olanlar da var ve muhteşem bir manzara oluşturuyorlar. La Rambla, çok sayıda açık hava kafesi, restoran, mağaza ve butik barındırıyor. Yine her an, pantomim gösterisi yapan sanatçılara veya sokak müzisyenlerine rastlamanız mümkün. Üç Dilek Çeşmesi’ne bozuk para atıp dilek tutmayı unutmayın!

Modern mimari stillerin en güzel örneklerini görebilmek içinse hedefiniz Quadrat d’Or olmalı. Rengârenk Akdeniz binalarına ev sahipliği yapan bu bölge, aynı zamanda seramik sanatına dair atölye ve mağazalar da içeriyor. Buradaki açık hava müzesine uğrayarak, yerel sanatçıların eserlerine göz atmanızı, hatta bazılarını satın almanızı tavsiye ederiz.

Uygun Fiyatlı Barcelona Turu Fırsatları

Barselona turu sadece tarihi eserlerden ve alışverişten ibaret değil, bu büyüleyici şehir keşfedecek çok şey sunuyor. Eğlence parklarından sımsıcak plajlara, paha biçilemeyen eserlerin sergilendiği müzelerden modern mimari harikalarına kadar Barcelona, bunların hepsini ve daha fazlasını barındıran bir şehir. Bu nedenle Barselona turu, en unutulmaz tatil hatıralarınız arasına girmeyi kolayca başarıyor. Bu eşsiz şehri keşfetmek için en uygun fırsatları ise her zaman olduğu gibi Café Tur sunuyor. Gelin, Avrupa’yı birlikte keşfedelim!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir