2020 Yılında Aklınızda Hiç Olmayan Bir Kenti Keşfedin

05122019_yeniyildestinasyonları

 

Yılın en heyecanlı zamanlarından biri olan yılbaşı dönemi hızla yaklaşıyor. Yeni yıla kimle, nerede ve nasıl gireceğiz telaşı neredeyse herkesin baş gündemi oldu. Özellikle yılbaşı gecesini en etkili şehirde değerlendirmek için tatil planlarını çoktan yapanlar geri sayıma hazırlanıyor. Peki ya sonrası?

2020’de keşfetmek, yeni bir kültürü, tarihi ve oranın insanlarının yaşamına yakından tanıklık etmek için aklınızda hangi kentler var? Eğer hala bu yıl en çok görmek istediğim şehirler listenizi yapmadıysanız bu yıl en çok görülmek istenen ülkeler ve şehirler listemiz size ilham olabilir.

Café Tur olarak 180 ülkeden 440 tatil destinasyonuna oldukça geniş bir listeye sahip olmak, seçim yapmayı zorlaştırsa da; bu yıl Paris, Roma, Prag ya da Viyana gibi popüler başkentlerin aksine aklınızda hiç olmayan kentleri keşfedin diyoruz.

Alpler’in Kalbindeki Salzburg

Viyana ve Münih dolayısıyla biraz gölgede kalan bir kent Salzburg. Oysa kent 1997’den bu yana UNESCO Dünya Mirasları listesinde yer alıyor ve korunuyor. Dünyaca ünlü müzisyen Mozart’ın doğduğu kent olması da bu önemi artıran etkenlerden biri olmuştur. Bu yıl seyahat planınıza Salzburg’u eklemenize etki edecek bir husus da sadece Avusturya’nın değil Avrupa’nın da en ünlü müzik festivallerinden Salzburg Festivali’nin 100. Yılı olmasıdır. Klasik müzik, opera ve tiyatroya meraklı olan seyahatseverlerin bu yıl planlarına mutlaka dahil etmesini öneriyoruz.

Salzburg turlarımızla şimdiden tatilinizi planlayabilirsiniz.

Uzakları Vietnam ve Kamboçya ile Keşfedin

Ejderhaların efsaneler ile doğup mitolojilerle yaşadığı ülke Vietnam’ın tropik meyvelerden oluşan renkli pazarları, UNESCO Dünya Mirası korumasındaki eşsiz Budist tapınakları ve Miyazaki filmlerinden çıkmış gibi duran pirinç tarlaları manzarası sizi büyüleyecek. Hindiçin doğusundaki fillerin ülkesi Kamboçya ise sadece Angkor Wat Tapınağı için bile yola düşmeye değer!

Budist Kültürü ve Asya’nın tropikal iklimini keşfetmek için Vietnam Kamboçya turlarımızı web sitemizde inceleyebilirsiniz.

Altın Üçgen Ekseninde Hindistan

Dünyanın bambaşka bir ucunda bulunan Hindistan, hem kültürü, hem yaşam şekli hem de bol baharatlı yemekleriyle birçok ülkeye hiç benzemeyen ayrı bir gezegen gibidir. Rengarenk yerel kumaşlar içinde kadınlar, ilginç başlıkları ile Sih erkekler, Ganj Nehri’nde yıkanarak ibadet edenler ya da tüm dünyaca ünlü ve gerçek aşkın simgesi Tac Mahal!

Hindistan muhtemelen daha önceki hiçbir seyahatinize benzemeyecek. Ve döndüğünüzde bambaşka biri olduğunuzu hissedeceksiniz. Bu yıl kendinizi değiştirmeye karar verdiyseniz Hindistan Turlarımıza göz atabilirsiniz.

Aklınızda hiç olmayan bambaşka ülkeleri keşfetmek ve çok daha fazlası hakkında bilgi edinmek için de web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir